Maja Jerčić je osnivačica i voditeljica KoHo pedagogije; po struci je magistra pedagogije, autorica stručnih knjiga o učenju učenja, autorica slikovnica i proizvoda STEM MEMORY: IZUMI. Maja je veliki pedagoški kreativac koji se ne zadovoljava standardnim pristupom profesionalnome usavršavanju, već stalno osmišljava nove idejne koncepte i razvija drugačije metodičko-provedbene pristupe za online i offline učenje i poučavanje. Idejni je tvorac svih koncepata KoHo pedagogije: Razvojna raketa, Pauk - u mreži dobre prakse, Poslovna pedagoška početnica, Digitalna jabuka.
Sanja Delladio, magistra kineziologije, trenerica i edukatorica s više od 15 godina iskustva u sportu, osobito u području inkluzivnih sportskih programa i rada s djecom s teškoćama u razvoju. Suosnivačica je Judo kluba osoba s invaliditetom Fuji – prvog takvog kluba u Hrvatskoj. Dugogodišnji rad s djecom redovnog razvoja i djecom s teškoćama, uz brojne edukacije i stručne skupove, omogućio joj je stvaranje jedinstvenog pristupa koji povezuje sport, igru te razvoj emocionalnih i socijalnih vještina. Kao majka dviju djevojčica, judo koristi i kao alat u svakodnevnom odgoju i obrazovanju, vjerujući u moć sporta kao prostora sigurnosti, učenja i zajedništva.
Na okruglom stolu "Pretilost djece: razvojni izazov koji traži ranu pažnju" sudjeluju: Tamara Sorić, nutricionistkinja; Milivoj Jovančević, pedijatar; Dalija Krnjak, zdravstvena voditeljica; Brankica Radovanović, odgojiteljica. Svaki od sudionika donosi jedinstvenu stručnu perspektivu u raspravu o važnosti ranog prepoznavanja i odgovora na izazove vezane uz temu.
Paula Gorup je prvostupnica ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te certificirana Montessori odgojiteljica za djecu do 3 godine. Zaposlena je u Dječjem vrtiću Bedekovčina, gdje s velikom posvećenošću prati najraniji razvoj djece. Vodi se mišlju da djeca u vrtiću ne borave – već žive – što oblikuje njezin svakodnevni rad.Dijete promatra kao cjelovitu i punopravnu osobu, a u svom pristupu spaja različita znanja i iskustva kako bi svakom djetetu pružila prostor za autentičan razvoj. Njezin profesionalni fokus usmjeren je na razumijevanje djeteta iznutra – kroz pažljivo promatranje i poticanje cjelovitog rasta. Strastvena je zagovornica pristupa koji djetetu omogućuje da bude ono što jest – dijete.
Anamaria Burčul, magistra engleskog jezika i književnosti te pedagogije, zaposlena je u DV Gardelin, Pakoštane, gdje aktivno sudjeluje u unapređenju kvalitete rada s djecom i podršci odgojiteljima. Promiče važnost stručnog usavršavanja, sudjeluje u edukacijama i vodi projekte na razini ustanove. U suradnji s kolegicama provodi i CAP program u odgojnim skupinama.
Iva Marić, magistra francuskog jezika i književnosti te pedagogije, radi kao stručni suradnik pedagog u DV „Vrška vila“. U svom radu svakodnevno promiče vrijednosti ustanove, planira i organizira odgojno-obrazovni rad, te gradi suradnju s roditeljima i širom zajednicom. Aktivno sudjeluje u stručnim edukacijama i projektima, s naglaskom na uvođenje suvremenih metoda i cjeloživotno obrazovanje kao temelj profesionalnog razvoja.
Na Jupiteru razgovaramo o slikovnicama Zorana Vakule!
Njegove slikovnice "Vremenaste priče" djeci na zabavan, kreativan i razumljiv način približavaju svijet vremena i vremenskih pojava. Kroz maštovite priče i bogate ilustracije, slikovnice pomažu djeci razumjeti meteorološke pojmove te razvijaju znatiželju i rano razumijevanje prirodnih pojava. Uz autora slikovnica, u razgovoru sudjeluju i odgojno-obrazovne stručnjakinje Ivana Mlađan, Ana Košković i Paula Gorup. Razgovoru će se pridružiti i dobitnici našeg natječaja "Vrijeme u vrtićkoj mašti". Pridružite nam se u istraživanju kako vrijeme može postati tema koja djecu uči, povezuje i inspirira.
Tijana Petrović, magistra komunikologije i certificirana trenerica u primjeni metodologije Designathon Works, koautorica je programa Naučno igralište i seminara za edukatore Primjena Designathon metode u projektnom učenju. Ima višegodišnje iskustvo u razvoju participativnih edukativnih programa u kojima su djeca aktivni sugovornici u procesima odlučivanja. U okviru organizacije KidHub vodi treninge, facilitira procese kokreacije s djecom i odraslima te razvija metodološke alate koji povezuju obrazovanje, održivost i dizajn.
Tatjana Radaković, magistra pedagogije i koordinatorica obrazovnog programa u KidHubu, ima ključnu ulogu u integraciji STEAM obrazovanja, ekološke osviještenosti i participativnog pristupa u sve obrazovne aktivnosti organizacije. S dugogodišnjim iskustvom rada s djecom predškolske dobi, razvija edukacije za odgojitelje, osmišljava aktivnosti temeljene na prirodi i brine da obrazovanje o održivosti bude konkretno, iskustveno i djeci razumljivo.
Karla Bajnštingel, je logopedinja s višegodišnjim iskustvom u području logopedske terapije i dijagnostike. Trenutno radi u tvrtki E Glas, gdje se bavi pružanjem logopedskih usluga putem teleterapije i online savjetovanja te razvojem digitalnih rješenja za poticanje jezično-govornog razvoja, uključujući aplikaciju Kokolingo. Tijekom svog profesionalnog puta završila je niz edukacija iz različitih područja logopedije, s posebnim naglaskom na razvoj jezika i govora. U svom radu primjenjuje suvremene metode, pristup usmjeren na dijete te snažno vjeruje u važnost rane intervencije i suradnje s obitelji.
Kokolingo je prva digitalna logopedska vježbenica osmišljena u Hrvatskoj u suradnji s timom stručnjaka iz područja računalnih znanosti i logopedije. Interaktivni multimedijski sadržaj, savršen je spoj vježbi uz igru i pomoći će djetetu da napreduje. Kokolingo nudi više od 300 igara i aktivnosti pa je idealna aplikacija za ispravljanje artikulacijskih poremećaja u predškolskoj i ranoj školskoj dobi! Može se koristiti s pametnog telefona, laptopa, tableta ili računala. Priznata je i od Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO).
Izlagači primjera dobre prakse bit će definirani nakon zaprimljenih prijava – a prijaviti se možete i Vi! :-) Ono što već sada znamo jest da dolaze iz različitih vrtića i donose sa sobom stvarne priče iz svakodnevnog rada s djecom. Njihovi primjeri pokazuju kako se ideje, pristupi i vrijednosti o kojima govorimo mogu pretvoriti u konkretne aktivnosti i odnose u odgojno-obrazovnoj praksi.
Postavite nam pitanje ili se odmah prijavite!